Novinky

Inšpekčná baterka

​Inšpekčná baterka pre montáž, dielňu a údržbu.

Vysokovýkonné TK vrtáky-akcia

Tvrdokovové vrtáky,​naša akčná ponuka, obsahuje široký sortiment výkonných vrtákov 3D a 5D vrtákov s chladením, aj 3D vrtákov bez chladenia. Vrtáky majú zosilnenú konštrukciu pre stabilné obrábanie, dobré stredenie, optimálne upínanie, zabezpečujú kvalitnú geometriu otvoru, majú vynikajúcu životnosť, vďaka kvalitnému ultra jemnému zrnu. Súčasná ponuka vyniká výbornými cenami, vzhľadom k výkonu a úžitkovým vlastnostiam.​

PRAMET DORMER - nové výrobky 2018

​Nové výrobky v sortimente fy PRAMET DORMER.

PRAMET - frézy a doštičky, doštičky pre sústruženie

DORMER - vysokovýkonné karbidové vrtáky FORCE M a FORCE X

FORCE X - vrtáky pre široké použitie a rôzne materiály

FORCE M - vrtáky pre nehrdzavejúcu oceľ

Pozri priložené videá.

Novinky v sortimente fy Dormer Pramet

Novinky v sortimente fy Dormer Pramet pre rok 2019.

 • ​​Špeciálne strojné závitníky Dormer Shark Line - ponúkajú vysokú výkonnosť a bezpečnosť procesov. Rada závitníkov je rozšírená o dve nové konštrukcie závitníkov, ktoré sú určené pre výrobu závitov do slepých otvorov až do hĺbky 3 x D  v bežných, aj nehrdzavejúcich oceliach. Sú určené najmä pre výkonné CNC obrábacie stroje.
 • Ekonomické frézy pre vysoké posuvy rady SBN a BNGX.
 • Výkonné frézy Multiside AD, Multiside SC a Multiside SD pre frézovanie rôznych špeciálnych materiálov, vrátane titánu a žiarupevných materiálov.
 • Univerzálne frézy SOD05 - jeden držiak, viaceré plátky, bez chladenia!
 • Výkonné vrtáky HSS A012 s vrcholovým uhlom 118 stupňov.
 • Vymeniteľná vŕtacia hlava Hydra Solid.
 • Pozri priložené videá !

Ochrana roštov páliacich strojov

Separačný prostriedok Spectra - WELD Protect 152 bol vyvinutý na ochranu roštov páliacich laserových a plazmových strojov​. Jeho hlavnou výhodou je, že zabraňuje prilepeniu odtavenej strusky na hranách a plochách roštov páliacich strojov, čím sa významne predlžuje ich životnosť, čo v konečnom dôsledku prináša značné prevádzkové úspory. Predĺženia životnosti sa najviac prejaví u lamiel roštov s rovným, lichobežníkovým a oválnym tvarom styčných plôch. Separačný prostriedok je možné použiť aj na ochranu vypaľovaných dielov a spodných vaní vypaľovacích strojov.​

Nástroje na nerotačné profily

​Nástroje na výrobu nerotačných profilov veľmi  jednoduchým spôsobom umožňujú výrobu vnútorných aj vonkajších viachranov rôznych tvarov na väčšine bežných obrábacích strojov ako sú sústruhy, vŕtačky, frézy, aj CNC a pod.

 • ​Pozri priložené videá.

Nástroje na výrobu plastových a hliníkových okien.

Prehľad nástrojov pre výrobu plastových a hliníkových okien obsahuje napr. :

 • ​​nožík DON CARLOS
 • fréza TK rovná špirála
 • fréza drážkovacia HSSE
 • 1 - zubá fréza HSSE
 • bity - tyčka predlžovacia so závitom M5, alebo UNF10/32-1/4"/E6,3
 • ďalší sortiment nástrojov a náradia pre výrobu plastových a hliníkových okien.

V priložených PDF je vybraný prehľad nástrojov a kompletný katalóg nástrojov na výrobu plastových a hliníkových okien.​

Regulačný ventil GASIQ - Optimátor na úsporu ochranného plynu

Optimator ELGA je regulačný ventil ochranného plynu, ktorý bol navrhnutý za konkrétnym účelom – redukovať náklady na ochranný plyn.  Zvýšená kvalita zvárania je výsledkom plynulého kontrolovaného prietoku ochranného plynu počas zváracieho procesu, predovšetkým však v dobe štartu a „nábehu“. Optimator je k dispozícií v dvoch rôznych základných prevedeniach. Buď pre pripojenie k tlakovej fľaši, alebo ako súčasť systému. K dispozícii sú aj uzamykateľné verzie. Optimátor dokáže ušetriť až 20 - 40% plynu. Za rok to môže byť až 4.000 EUR. Úspory závisia od typu zvarov. Pozri priložené PDF a web.

KINEX katalóg meradiel 2019

​Katalóg meradiel KINEX pre rok 2019.

HSS PM Vysoko výkonné vrtáky

​​Vrtáky PSV  z materiálu HSS-PM sú vyrobené z kvalitnej práškovej ocele s viacvrstvovým povlakovaním. Dosahujú extrémne hodnoty presnosti polohy vŕtania a stability nástroja ( 15 mic).Originálny materiál, špičkový povlak a unikátna geometria ostria umožňujú široké možnosti použitia vrtákov od konštrukčných ocelí cez zušlachtené ocele, nerezové ocele, ocele na formy, zliatiny hliníka a neželezné materiály.Vysoké výkony a dlhá životnosť sú hlavnou prednosťou týchto vrtákov.Do priemeru 6,00 mm je možné dodávať rozmerovo po 0,01 mm.Pre podrobnejšie informácie o celom sortimente Vám radi poskytneme na uvedených kontaktoch.

Vysoká kvalita

Dodaváme nástroje len od renomovaných výrobcov

Rýchla dodávka

Máme na sklade viac ako 10 tisíc položiek a nástrojov

Zákaznická podpora

Poradíme Vám pri výbere vhodných nástrojov, technológie a optimálnych rezných parametrov

Panas - údržba      

V našej ponuke sú taktiež špeciálne a údržbové mazivá nielen pre strojársky priemysel.